Efe Elmastaş

Web Tasarımın ilk izlenim etkisi sandığınızdan da güçlüdür.

Web sitenizin tasarımı tüketiciler ve müşterilerin ilk izlenimlerinde oldukça etkilidir. Web tasarımı, web sitesinin marka kimliğini, güvenilirliğini ve profesyonelliğini yansıtır ve kullanıcıların web sitesine karşı tutumlarını, algılarını ve davranışlarını belirler. Bu aynı zamanda kullanıcının sizinle ve markanızla kurduğu bağın sağlamlığını da etkiler.

Araştırmalar, kullanıcıların bir web sitesinin tasarımını beğenip beğenmediklerine veya sitede kalıp kalmayacaklarına karar vermeleri için ortalama 0.05 saniye gibi kısa bir süreye ihtiyaç duyduklarını gösteriyor. Bu nedenle, web sitesinin tasarımı, kullanıcıların ilgisini çekmek ve sitede daha fazla zaman geçirmelerini sağlamak için önemlidir.

İyi bir ilk izlenim, kullanıcıların web sitesini güvenilir, ilgi çekici ve kullanıcı dostu olarak değerlendirmelerini sağlar. Web sitesinin renk düzeni, tipografi, grafik tasarımı, navigasyon, içerik ve mobil uyumluluk gibi unsurları ile oluşturulur. İyi bir web tasarımı, web sitesinin amacına, hedef kitlesine ve sektörüne uygun olmalıdır. İyi bir kullanıcı deneyimi beraberinde, olumlu bir izlenimin, alının ürün veya hizmet sonrası tatmininin yaşanmasındaki en önemli faktördür.

İletişim için bana yazabilirsiniz.
Kendimden bahsedeyim

1987 yılı, İzmir doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve aynı üniversitenin Web Tasarım Kodlama bölümünden mezunum. Çalışma hayatımda inşaat, gıda, yayıncılık ve gayrimenkul sektörlerinde çalıştım ve çeşitli pozisyonlarda yer aldım. Pazarlama faaliyetlerinden edindiğim tecrübeleri dijital mecrada da kullanarak Web Tasarım, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında da çalışmalarımı yürütüyorum.

Neler Yapabilirim?

Web Tasarım

Sizin için WordPress tabanlı, site ziyaretçilerinin kolayca gezinebileceği, istedikleri bilgiye ulaşabilecekleri, renk düzeni ve tipografisi hedef kitleye ve çalışılan sektöre göre hazırlanmış bir site tasarlayabilirim. Her türlü cihaz için uyumlu olan bu site aynı zamanda SEO çalışmalarının da yapılabileceği bir düzende hazırlanır. Günümüzün iletişim kanallarına uygun olarak Whatsapp, telefon eklentileri yüklenerek, öznel tasarımıyla, sade bir görünüm kazandırılır.  Arama motorları tarafından algılanabilmesi adına başlangıç düzeyinde anahtar kelime girişleri yapılarak, güvenlik eklentileri de yüklenerek verilecek eğitimler dahilinde web siteniz kullanımınıza sunulur. 

Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal medya hesaplarınızın yönetimini alarak hedeflediğiniz kitleyle ve var olan takipçilerinizle etkileşiminizi arttırabilirim. Kullanıcı yorumları başta olmak üzere, gelen mesajlara ve yardım taleplerine profesyonel bir şekilde yanıt verebilirim. Önemli günler ve haftalarda içerik üretmenin yanı sıra bulunduğunuz sektöre uygun kampanya ve reklam çalışmaları hazırlayabilirim.  Paylaşımlarınızı güncel tutarak, dikkat çekici içeriklerle takipçilerinizin ilgisini çekebilirim. 

İçerik Üretimi

Bulunduğunuz sektörde veya ihtiyaç duyulan alanlarda yazılı, görsel, ses ve video içerikler üreterek, web sitenizde ve herhangi bir platformda paylaşımda bulunabilirim. Mesela uzman olduğunuz alanla ilgili bir video hazırlayabilir, podcast yayınlayabilirim. Çeşitli uzunluklarda makaleler hazırlayıp görsel tablolar, manüplasyonlar hazırlayabilirim.

SEO Yönetimi

Web sitenizin içeriğini, yapısını, anahtar kelimelerini, bağlantılarını ve teknik özelliklerini optimize ederek, arama motorları algoritmalarına uygunluğunu takip eder, performans ölçümleri ve raporlamaları yapabilirim. Elbet bu yapıları göz önünde bulundururken sitenin yapısı da önem teşkil ediyor. Web sitenizin hızı ve güvenilir olmasıyla alakalı kontrollerin de yapılması gerekmekte. Sizin için bu faaliyetleri de gerçekleştirebilirim.

Bilgi için

Sohbet için
Yardım ister misiniz?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?